Carrier
Na trhu domácich spotrebičov a klimatizačných zariadení sa Midea, založená v roku 1968, stala najväčším svetovým výrobcom.

Od júla 2016 je Midea Group vedená v zozname Fortune Global 500. Midea Group sa špecializuje na HVAC systémy, robotiku, priemyselnú automatizáciu, domáce elektrické spotrebiče a smart logistiku.

V oblasti HVAC spoločností ponúka jeden z najrozsiahlejších sortimentov. Vďaka 50 ročnému neustálemu rozvoju, v roku 2019 jej tržby presiahli výšku 39 miliárd dolárov. Centrála sa nachádza v južnej časti Číny a pôsobí v ďalších 200 krajinách sveta. Spoločnosť má 21 výrobných prevádzok a 260 logistických centier po celom svete. Zamestnáva cez 150.000 pracovníkov v Číne a v iných krajinách sveta.

Základným princípom Midei je neustále prispôsobovanie sa požiadavkám trhu, rentabilita výrobných nákladov a spokojnosť zákazníkov. Aby vyhovela všetkým požiadavkám na celom svete svojím portfóliom produktov, s takou distribúciou produktov, ktorými využíva recykláciu odpadov a tým zabezpečí efektívnosť výroby a ochranu životného prostredia.

Midea nie len výrobná spoločnosť, ale aj distribúciu vykonáva na medzinárodnej úrovni, vytvára lokálne distribučné strediská po celom svete s cieľom najlepšej obsluhy zákazníkov.

Prísľubom Midei je "poskytovať prekvapujúco priateľské riešenia pre tých, ktorí si vážia tie vzácne chvíľky doma" v súčasnosti zvýraznené v jej novom motte: "Midea - urobte si pohodlie".
Carrier
Nadnárodná spoločnosť Carrier Corporation je svetovým lídrom v riešeniach kúrenia, klimatizačnej techniky a chladenia. Založené na vynáleze Willisa Carriera modernej klimatizácie v roku 1902 cieľom firmy je ponúkať obchodným partnerom kompletný sortiment v oblasti priemyselnej a komfortnej klimatizácie, technologického chladenia, výrobníkov studenej vody, ventilátorových konvektorov, vzduchotechnických centrál, transportného a stacionárneho chladenia, autobusovej klimatizácie, a koncových vzduchotechnických komponentov.

Oblasť TZB označovaná ako segment HVAC (Heating-Ventilation-Airconditioning) zahŕňa všetky druhy komfortnej a priemyselnej klimatizácie vhodnej do bytov, kancelárií, administratívnych centier, hotelov, supermarketov, dátových a telekomunikačných centier, nemocníc, bánk a tiež veľkých priemyselných podnikov s požiadavkou na výrobu chladiacej vody. Dôležité je vedieť klimatizáciu a vzduchotechniku „ušiť na mieru“ pre daný projekt.

Oblasti zariadení v segmente HVAC:
 • Rezidenčné systémy - pre domácnosti
 • Komerčné systémy pre obchody, kancelárie a priemyselné objekty
 • Transportné chladenie - pre rôzne typy vozidiel
 • Komerčné mrazenie
Johnson Control Hitachi
Johnson Controls a Hitachi Appliances, Inc. oznámili 1. októbra 2015 svoje globálne obchodné spojenie. Táto dohoda umožnila ponúknuť kompletný rad klimatizačných zariadení, absorpčných chladičov a tepelných čerpadiel spolu so súčasným portfóliom firmy Johnson Controls v oblasti chladenia, vykurovania a vetrania (HVAC).

Japonská značka Hitachi je jedným z popredných výrobcov klimatizačných zariadení vďaka vysokým investíciám do výskumu a vývoja. Výrobný závod v Barcelone zaisťuje pružnú výrobu portfólia a distribúciu náhradných dielov.
Johnson Control York
Dodávateľ technologicky vyspelých chladiacich zariadení, ako sú skrutkové a piestové kompresory SABROE®, YORK® a Frick®, odparovacie kondenzátory, chladiče vzduchu, chladiace veže a rôzne špeciálne výmenníky podľa požiadaviek zákazníkov.

Výrobky značky YORK:
 • Vzduchové systémy
 • Chladiče
 • Packaged & Split DX Systems – rooftopy a priame chladenie
 • VRF systémy
 • Kondenzátory a kondenzačné jednotky


Hitachi
Skupina Viessmann je jedným z medzinárodných výrobcov vykurovacích, priemyselných a chladiacich systémov. Ucelené portfólio firmy Viessmann zahŕňa individuálne riešenia s efektívne pracujúcimi systémami a výkonmi od 1,5 do 120 000 kW pre všetky aplikačné oblasti, ako aj všetky zdroje energií.

 • Vykurovacie systémy - Účinné technológie pre obytné budovy, komerčné prevádzky a živnosti s výkonom 2 až 2200 kW
 • Priemyselné systémy - Účinné riešenia pre priemyselné aplikácie do 120 MW tepelného výkonu a kapacity 120 t pary/h.
 • Chladiace systémy - Viessmann je jedným z popredných výrobcov inovatívnych chladiacich riešení. Rozsiahle portfólio produktov a služieb zahŕňa účinné riešenia pre komerčné aplikácie.